Apraksts
Septiņpunktu mārīti Eiropā, Lietuvā un Polijā mēdz dēvēt par Dievgotiņu (poļu: boża krówka), savukārt Vācijā sastopami tādi nosaukumi kā Marienkäfer vai Muttergotteskäfer (Marijas vabole, Dievmātes vabole). Angļu valodā “ladybird”, “ladybug” nozīmē Jaunavas (Marijas) putnu/vaboli. Eiropas tautu folklorā Dievgotiņa tika uzskatīta par “labu radījumu”, tāpēc tā simbolizēja veiksmi un laimi. Tika uzskatīts, ka mārītes nolaišanās uz cilvēka, it īpaši uz jaunlaulātajiem, ir ļoti laba zīme. Šādu attieksmi pret Dievgotiņām varēja ietekmēt ne tikai tas, ka mārītes iznīcina parazītus, bet arī tās septiņi punkti. Galu galā pat senos laikos skaitlis “7” tika uzskatīts par maģisku un noslēpumainu, kas nes veiksmi. Kristietībā tas ir saistīts ar septiņiem Dievmātes priekiem un septiņiem tikumiem: gudrību, taisnīgumu, mērenību, drosmi, ticību, cerību, augstsirdību. Un kāpēc “gotiņa”? Runā, ka mārīšu punkti varēja atgādināt brūni raibo lopu “plankumus”. Tautas valodā par gotiņām sauktas ne tikai mārītes, bet arī daži citi kukaiņi un pat dažas zivis. Diezgan interesants gadījums, kad viena dzīvnieka nosaukums tiek daļēji nodots citam.
Tavās rokās ir visas pasaules veiksme
Lai gan atšķiras dažādās valstīs dzīvojošo cilvēku kultūra, domāšana, dzīvesveids un pasaules uztvere, taču laime ir viena – mums visiem ir zīmes un simboli, kuriem ticam un kurus uzskatām par laimīgiem. Lietuvas Monētu kaltuve, radot šo lielisko veiksmes monētu, analizēja daudzus pasaules reģionus. Tāpēc monētas reversa pusē redzēsiet daudz dažādu veiksmes simbolu no dažādām pasaules vietām. Un varbūt kādu no tiem jūs lieliski atpazīstat un ticat tam?
Reverss. Sudraba monēta izgatavota, pielietojot modernākās kalšanas tehnoloģijas, izmantojot UV druku, 3D hologrammu. Monēta tiek pārdota speciālā iepakojumā kopā ar lukturīti. Šī ir lieliska ideja dāvanai kādam, kuram gribi novēlēt veiksmi, kurš šobrīd meklē savu sapņu piepildījumu vai varbūt ir uzsācis dzīves posmu, kurā patiešām nepieciešama laime, kas to aizsargātu. Apgaismojiet hologrammu un jūsu laime izpletīs spārnus.
Monētas aversā ir stilizēts Niue ģerbonis. Apakšā sakrustotas cīņas nūjas katoua – Niue salas simbols, un virs tā ir uzrakstīta salas devīze “atua Niue tukulagi”.
Interesanti, kāpēc uz monētas ir attēlota Viņas Majestāte Karaliene Elizabete II vai citi Niue simboli? Vai arī vēlaties uzzināt, kāpēc mēs kaļam dolārus? Lasiet ŠEIT.