Apraksts
Vieni no slavenākajiem grieķu panteona pārstāvjiem – dievi, kas dzīvoja leģendārajā Olimpa kalnā, ko parasti sauc par olimpiešiem: debesu un pērkona dievs Zevs, laulības dieviete Hēra, jūras dievs Poseidons, gudrības dieviete Atēna, uguns dievs Hēfaists, mīlestības un skaistuma dieviete Afrodīte, gaismas dievs Apollons, medību dieviete Artemīda, vīna un ekstāzes dievs Bakhs, zemkopības dieviete Dēmetra, kara dievs Arejs, ģimenes pavarda dieviete Hestija, pazemes pasaules dievs Hadess un ceļotāju dievs Hermejs, kas bija kā starpnieks starp cilvēkiem un dieviem.
Bakham var pateikties par to, ka saiknes starp kultūru un baudu ir saglabājušās līdz mūsdienām. Vecajos mītos šis dievs ir viens no iecienītākajiem, jo viņš izplatīja vienkāršajiem cilvēkiem tuvas idejas: bija teātra aizgādnis, mīlēja mieru, aizsargāja civilizāciju un likumus. Svētku laikā bieži parādījās Bakha simboli – koki, vīnogulāji, mājdzīvnieki, kas ļoti ātri izveidojās par sava veida kultu, kas mums joprojām asociējas ar brīvo garu, vīnu un ekstāzi.
Kolekcijas vecinātā sudraba monētas “Bacchus” reversā ir daudz šim dievam piedēvētu motīvu: gan sapinušies vīnogulāji un salipuši vīnogu ķekari, kas simbolizē ražu un auglību, gan svētku dzēriena glāze, kas atgādina reibinošu ekstāzi, gan palaidnīgais dieva smaids, kas rotāja viņa seju, kad viņš pavadīja laiku starp parastiem cilvēkiem. Pārklāts ar tīru zeltu, mākslas darbs apbur ne tikai ar detaļām, bet arī ar pielāgotiem tehnoloģiskajiem risinājumiem: monētas augstais reljefs ir dekorēts, izmantojot jaunu virsmas apstrādes tehnoloģiju – vecinātu apzeltījumu. Aversā atainots Viņas Majestātes karalienes Elizabetes II portrets
Šī monēta, kas apzīmē dieva spēku un varenību, noteikti atradīs vietu jūsu numismātikas kolekcijā. “Bacchus” tiek pārdots lakotā koka kastītē ar autentiskumu apliecinošu sertifikātu.
Interesanti, kāpēc uz monētas ir attēlota Viņas Majestāte Karaliene Elizabete II vai citi Niue simboli? Vai arī vēlaties uzzināt, kāpēc mēs kaļam dolārus? Lasiet ŠEIT.