Apraksts
Daži no slavenākajiem grieķu panteona pārstāvjiem ir dievi, kas dzīvoja leģendārajā Olimpa kalnā un parasti tiek saukti par olimpiešiem: debesu un pērkona dievs Zevs, laulības dieviete Hēra, jūras dievs Poseidons, gudrības dieviete Atēna, uguns dievs Hēfaists, mīlestības un skaistuma dieviete Afrodīte, gaismas dievs Apollons, medību dieviete Artemīda, vīna un ekstāzes dievs Bakhs, zemkopības dieviete Dēmetra, kara dievs Arejs, ģimenes pavarda dieviete Hestija, pazemes dievs Hadess un ceļotāju dievs Hermejs, kurš bija starpnieks starp cilvēkiem un dieviem.
Poseidons, kas līdz mūsdienām ir pazīstams ar savu straujo raksturu, spēcīgo augumu un viļņaino bārdu, bieži tika uzskatīts par ietekmīgu visvareno, kuram patika sacensties panteona hierarhijā. Tāpat kā Zevs un Hadess, viņš bija titānu Krona un Rejas dēls. Trīs brāļi darbojās kā triumvirāts un savstarpēji sadalīja galvenās karaļvalstis – jūru, debesis un pazemi. Neskatoties uz to, Poseidona attiecībās ar olimpiešiem, it īpaši ar brāli Zevu, bija nebeidzami konflikti un īslaicīga draudzība. Jūras dievs nekad nelaida garām iespēju iesaistīties cīņā par varu, izaicinot citu dievību autoritāti un cīnoties par pilnīgu kontroli pār Kosmo.
Kad Poseidons nestrīdējās ar olimpiešiem, viņš pārvaldīja bezgalīgās jūras: radīja nodevīgus dziļumus, vētrainas straumes un veidoja jaunas salas – gluži kā mākslinieks, kas auž sarežģītu gobelēnu. Jūrnieki lūdza viņa aizlūgumu bīstamos ceļojumos: kad viņš jutās glaimots, Poseidons nomierināja jūru, un, kad viņš tika aizvainots, viņš izraisīja haosu un kuģu avārijas. Jūras Dieva Trijžuburs – viņa valdīšanas simbols – nozīmēja viņa varu. Pirmais žuburs simbolizēja viņa varu pār vētrainajiem ūdeņiem, lai varētu izsaukt un savaldīt haosu. Otrais žuburs nozīmēja viņa valdīšanu pār zemi – pēkšņas iegribas dēļ Poseidons varēja izraisīt zemestrīces vai mainīt krasta līniju formu. Trešais žuburs atainoja jūras dieva saikni ar debesīm un viņa spēju kontrolēt laikapstākļu parādības, piemēram, vētras un pērkona lietusgāzes. Līdzās acīmredzamajai simbolikai trijžuburs tāpat iemiesoja arī Poseidona spēku, neparedzamību un līdzsvaru starp haosu un kārtību.
Visas šīs leģendas un mītus vienuviet apvienoja talantīgais Sakartvelas mākslinieks Kakabers Tophišvili, kurš attēloja spēcīgo grieķu dievu uz sudraba kolekcijas monētas “Poseidons”. Augsta reljefa monētas reverss ir daļēji apzeltīts: zeltā mirdz jūras dieva rokā esošais trijžuburs, kronis uz viņa galvas un vairākas citas rotas. Šķiet, ka viļņainā bārda turpinās mūžīgi – nav iespējams saprast, kur beidzas lokas un sākas ūdens. Turklāt Poseidona bārdā sapinušies dažādi jūras radījumi, piemēram, astoņkājis, jūraszvaigzne un jūraszirdziņš. Monētas aversa centrā atainots stilizēts Niue ģerbonis, zem tā sakrustotas cīņas nūjas katoua – Niue salas simbols, un virs tā ir uzrakstīta salas devīze “atua Niue tukulagi”.