Apraksts
Pagānu filozofijā zeme iemieso materiālo sfēru, dabas kārtību un stabilitāti. Šis elements simbolizē auglību un pamatspēku, kas pabaro visas dzīvās būtnes. Zeme nozīmē arī taustāmu eksistenci: atšķirībā no metaforiskiem jēdzieniem vai abstraktām parādībām, tā nav atdalāma no fiziskuma, tāpēc tiek uzskatīta par pamatu visam, uz kā būvēti citi elementi.
Mākslinieces Eurikas Urbanavičiūtes gleznās, iedvesmojoties no monētu sērijas, feminisma ideju piesātinātajās gleznās «Sievietes» zemes elementa iemiesojošo skaistumu ieskauj miera aura. «Zeme» šeit – radītāja, kuras rokās dzimst visas pasaules radības. Viņas rokās un matos sapinušies gliemežvāki – ne tikai mūžīgā dzīves cikla alegorija, bet arī pirmatnējās formas. Virs meitenes galvas redzami arī vairāki stilizēti Saules krusti – cita no dzīvības rašanās neatdalāma elementa simboli.
«Portretos iemiesoju personāža iekšējās emocijas, ainavās neredzamos kolorītus, gleznu varoņus ieskauju ar gaismas un ēnu spēles krāsām un formām, faktūrām, dabā redzamiem dabas elementiem, piešķiru tiem misticiskumu un simbolismu», stāsta sērijas dizaina autore.
Kolekcijas sudraba monētas «Zeme» virsma ir apstrādāta sendinātā veidā, reversu izrotā iespaidīga UV apdruka. Aversa malās ap pentagrammu izvietoti 5 to iemiesojošie primārie elementi, kas sastopami filozofijās, kam ir pagāniskas saknes – gaiss, zeme , uguns , ūdens un Saule⊕, kas visu apvieno. Centrā atainots stilizēts Ņujē ģerbonis, zem tā sakrustotas cīņas nūjas katoua – Ņujē salas simbols, un virs tā ir uzrakstīta salas devīze «atua Niue tukulagi».
Interesanti, kāpēc uz monētas ir attēlota Viņas Majestāte Karaliene Elizabete II vai citi Ņujē simboli? Vai arī vēlaties uzzināt, kāpēc mēs kaļam dolārus? Lasiet
Populārākās preces